Društvo za geotehniku u Bosni i Hercegovini
Društvo za geotehniku u Bosni i Hercegovini
Друштво за геотехнику у Босни и Херцеговини

Vizija

Društvo za geotehniku u Bosni i Hercegovini zagovara potrebu za dalje istraživanje, razvoj i unapređenje geotehnike kao naučne oblasti.  Društvo okuplja inženjere rudarstva, geologije i građevinarstva iz Bosne i Hercegovine i regiona, čije  ideje, shvatanja i inicijative čine platformu, potrebnu za dalji razvoj geotehnike u Bosni i Hercegovini.

Naš cilj je privući pažnju ljudi od struke i razviti svijest o značaju geotehnike, te svojim ličnim zalaganjem i radom, doprinjeti boljim životnim uvjetima šire društvene zajednice.

Geotehnika kao mlada disciplina treba da odgovori izazovima kao što su masovna urbanizacija, migracije, tehnološki razvoj, klimatske promjene i neravnomjerni ekonomski razvoj.

Najava konferencija, simpozija i radionica

Sponsors